Z Informacji Parafialnych:        2012

 

- na V Niedzielę Wielkiego Postu (25.03.2012):

Dziękujemy Bogu za szczęśliwy montaż 30 witraży. Słowa serdecznej wdzięczności kierujemy do wykonawcy i tych parafian, którzy pomagali w pracach montażowych.Bóg zapłać r,ównież fundatorom i ofiarodawcom, dzięki którym mogliśmy uiścić zapłatę za 25 witraży(...) Parafialny Wieczernik przygotowany jest na przeżycie Triduum Paschalnego!”.

- na VI Niedzielę Wielkanocną (11.05.2012):

  • Fot.4937.jpg

Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej. Rodziny, które przeżywają pierwszokomunijne świętowanie, wspieramy modlitwą calej wspólnoty parafialnej. Prosimy Boga,aby rodzice dawali swoim dziewciom przykład żywej wiary”,

Fot.15.05.12 Bierzmowanie

We wtorek, 15 maja młodzież klas trzecich liceum przystąpiła do bierzmowania. Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej udzielał ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz z Białorusi.

- na XVI Niedzielę Zwykłą (22.07.2012):

Słowa serdecznej wdzięczności wyrażamy tym osobom, które w minionym tygodniu pracowały przy transporcie drewna opałowego do ogrzewania kościoła”

 

- na XXVI Niedzielę Zwykłą (30.09.2012):

Drodzy Parafianie! W związku z wymianą instalacji sieci głównej centralnego ogrzewana na naszym osiedlu, zaistniała możliwość podłączenia naszego kościoła do sieci Szczecińskiej Energetyki Cieplnej(...) Dostawca wykona własnym staraniem i ze środków własnych przyłącze ciepłownicze do istniejącej kotłowni pod zakrystią. Według przygotowanego projektu, w kościele umocowanych zostanie sześć nagrzewnic, dzięki którym zapewni się uzyskanie odpowiedniej temperatury...”.

 

- na II Niedzielę Adwentu (09.12.2012):

...do dziś otrzymaliśmy ofiary od 429 rodzin, na łączną kwotę 35930 zł., na wykonanie nowej sieci. grzewczej(...) Zgodnie z umową jesteśmy zobowiązani do uiszczenia połowy kwoty, czyli 41943 zł. Drugą połowę należności winniśmy uiścić do końca stycznia 2013 r. Bóg zaołać za ofiary przekazane na tą inwestycję”.

 

- na IV Niedzielę Adwentu (23.12.2012):

Z radością informujemy parafian, że od 19 grudnia br nasz kościół ogrzewany jest przez Szczecińską Energetykę Cieplną. Dziękujemy projektantom i wykonawcom, Szczególne słowa wdzięcznośći wyrażamy ofiarodawcom, dzięki którym uiściliśmy już połowę należności za zrealizowaną inwestycję. Niech otwqorzą się serca nasze, abyśmy w styczniu 2013 roku, zgodnie z umową, mogli wpłacić pozostałą należność (42000 zł)”.

2013

Ze styczniowego listu kolędowego:

Cała dotychczasowa 27-letnia historia naszej parafii, szczególnie budowy, a następnie nieustannego upiększania i doposażenia naszego parafialnego kościoła i jego otoczenia, jest świadectwem zrozumienia i ofiarności parafian traktujących uczestnictwo w tym godnym dziele jako swój religijny, obywatelski i patriotyczny obowiązek. Taki przekaz pozostawimy kolejnym pokoleniom mieszkańców tej niemal od podstaw polskimi rękami zbudowanej dzielnicy wielkiego Szczecina”.

Z Informacji Parafialnych na IV Niedziełę Swielkiego Postu (10.03.2013):

Fot.Bierzmowanie 2013

15 marca odbyła się Uroczystość Bierzmowania dla młlodzieży klas trzecich gimnszjum oraz dla młodzieży szkół średnich. Mszę Świętą odprawił i Sakramentu Dojrzzałości Chrześcijańskiej udzielił ks. bp Marian Błażej Kruszyłowicz.

- na II Niedzielę Wielkanocną (07.04.2013):

W sobotę (06.04.) w bazylice Archikatedralnej w Szczecinie dziewięciu diakonów AWSD otrzymało sakrament święceń w stopniu prezbitera. Jednym z nich jest prezbiter Paweł Bonkowski, który odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii”.

 

- na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (26.05.2013):

Serdecznie witamy na dzisiejszej Eucharystii ks. prałata dra Andrzeja Steckiewicza, wikariusza generalnego archidiecezji mińsko-mohylewskiej. Ks. prałat Andrzej, pochodzący z naszej archidiecezji, w swojej posłudze kapłańskiej między innymi odbudował seminarium duchowne i prokatedrę w Petersbuergu oraz wspomagał księdza arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza w odbudowie katedry, kurii biskupiej i domu katedralnego w Moskwie. Obecnie posługuje w Mińsku”.

 

- na XII Niedzielę Roku (23.06.2013):

Inwestycje parafialne do zrealizowania w najbliższych miesiącach:

1/ konserwacja krzyża na wieży kościoła

2/ konserwacja okien na zewnątrz kościoła (209 m2) i słupów żelbetowych (627 m2)

3/ Wykonanie i montaż dwóch bocznych drzwi zewnętrnych, otwieranych i zamykanych na fotokomórkę

4/ Wykonanie i montaż dwóch bocznych drzwi w wiatrołapie ktuchty, otwieranych i zamykanych na fotokomórkę

5/ Kontynuowanie procesu dostosowywania pomieszczeń po byłej kotłowni i magazynach pod zakrystią na zaplecze gospodarcze kościoła”.

 

W piątek, 29 listopada, z udziałem mieszkańców, obecnych i byłych pracowników placówki oraz licznych parafian, w naszym kościele sprawowana była Dziękczynna Msza Święta z okazji Jubileuszu 30-lecia Domu Pomocy Społecznej, Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej przy ulicy Romera 21/29. Na przestrzeni trzech minionych dziesięcioleci mieszkało w nim 1446 osób.

 

W II Niedzielę Adwentu (08.12.2013) parafianie zostali poinformowani, że poza zrealizowanymi inwestycjami zapowiedzianymi w niedzielę 23 czerwca, kościół wzbogacił się o nową instalację nagłaśniającą: wzmacniacz oraz podłączenia do ołtarzy bocznych i przed ołtarzen głównym.

2014

Z Informacji Parafialnych:

Fot.Bierzmowanie 2014

W piątek 30 maja młodzież klas trzecich gimnazjum i grupa dorosłych parafian przystąpiła do bierzmowania. Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej udzielał ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.

- na II Niedzielę Adwentu (07.12.2014):

W roku 2014 zrealizowano następujące inwestycje:

- Wykonanie instalacji multimedialnej w kościele, dzięki której korzystamy z dobrze widocznych tekstów pieśni, jest możliwość wyświetlania filmów, a docelowo nawet przeprowadzanie przez internet transmisji sprawowanej liturgii.

- Malowanie ścian bocznych w kościele, na których są stacje Drogi Krzyżowej.

- Wymiana instalacji grzewczej pod posadzką kościoła.

- Konserwacja ścian zewnętrznych kościoła wyłożonych płytkami klinkierowymi i ścian zewnętrznych zakrystii.

- Wymiana rynien i obróberk blacharskich zakrystii.

- Montaż nagrzewnicy w zakrystii i podłączenie do węzła cieplnego.

- Zakup figury MB Fatimskiej, wykonanie feretronu procesyjnego.

- Zakup obrazu Św. Jana Pawła II. Obraz umieszczony jest w kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

-Stałe prace konserwacyjne w kościele, na plebanii i na całej posesji”.

2015

17.02.2015      ks. Kan Jan Zapartek zostaje administratorem parafii św. Ottona z Bambergu

Z Informacji Parafialnych:

Fot.Bierzmowanie 2015

W sobotę, 21 marca odbyła się Uroczystość Bierzmowania dla młodzieży klas trzecich gimnazjum i grupy dorosłych. Szafarzem Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej był ks. bp prof. Henryk Wejman.

- na V Niedzielę Wielkiego Postu (22.03.2015):'

Zakończyliśmy prace dekarskie – wymianę rynien i obróbek blacharskich na zadaszeniu naszego kościoła. Dziękujemy wykonawcy za dotrzymanie terminu i za jakość wykonanych prac. Parafian prosimy o życzliwe wsparcie ofiarą zakończonej inwestycji. Dotychczas otrzymaliśmy wpłaty od 24 rodzin”.

- na III Niedzielę Wielkanocną (19.04.2015):

W dniu wczorajszym zakończyliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Misję Fatimską. Dziękujemy Ojcom Misjonarzom za przybliżenie nam wciąż aktualnego Orędzia Fatimskiego. Pragniremy, jako parafianie, być wierni prośbie Pani Fatimskiej w codziennej modlitwie różańcowej, ukochaniu Eucharystii, w podejmowaniu pokuty i różnych wyrzeczeń oraz w praktykowaniu Nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. Oby słowa papieża Benedykta XVI: „Mam nadzieję, że z czasem orędziem tym będzie żyło każde społeczeńastwo!” stały się dla nas naglącym wezwaniem”.

Orędzie Fatimskie przybliżali: ks. Artur Czerwiński, ojciec Jan Paweł Bagdziński oraz ks. Jan Prątnicki.

Misje 2015 Fot. 1 Misje 2015 Fot. 4

Misje 2015 Fot. 2 Misje 2015 Fot. 5

Misje 2015 Fot. 3 Misje 2015 Fot. 6

 

- na XI Niedzielę Zwykłą (14.06.2015):

Powitanie nowego proboszcza Ks. Kanonika dr Janusza Gieca nastąpi

w przyszłą niedzielę na Mszy Św. O godz. 11.30. Zapraszamy parafian do udziału

w tej uroczystości oraz do modlitwy w intencji nowego księdza proboszcza.

Dzisiejszej niedzieli składamy serdeczne Bóg zapłać Ks. Kanonikowi Janowi Zapartkowi za 30-letnią posługę w naszej parafii, jednocześnie w tym dniu 46 rocznicy święceń kapłańskich składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych oraz Darów Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej.

Słowo Arcybiskupa Metropolity.pdf

 

x x x

W niedzielę, 21 czerwca 2015 roku, podczas Mszy Świętej o godzinie 13,00 odbyło się uroczyste wprowadzenie i powitanie ks. kanonika dra Janusza Gieca. Z tej okazji, Matce Najświętyszej zawierzmy wszelką pracę duszpasterską nowego proboszcza parafii p.w. św. Ottona w Szczecinie.

Spisał

ZYGMUNT KOWALSKI

dokumenty i zdjęcia z archiwum ks. kanonika Jan Zapartka

Dodano: 2016-10-29 | aktualizowano: 2016-10-29 08:50:45 | odsłon: 589