Informacje Parafialne

Informacje Parafialne na XXII Niedzielę zwykłą, 29 sierpnia 2010 r.

1. Pierwszego września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. W tym dniu przypada 71 rocznica wybuchu II wojny Światowej. W naszych modlitwach prośmy Boga o pokój na świecie i wieczną nagrodę dla poległych.

2. Liturgiczne rozpoczęcie nowego roku szkolnego w naszej parafii odbędzie się według następującego planu:

w środę / 01.09. / : o godz. 900 - Msza Święta dla uczniów Gimnazjum Katolickiego.

w czwartek / 02.09. / : o godz. 900 - Msza Święta dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4

o godz. 1015 - Msza Święta dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 45

o godz. 1800 - Msza Święta dla młodzieży szkół średnich, dla uczniów gimnazjum i szkół podstawowych, którzy uczęszczają do szkół poza terenem naszej parafii.

3. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży codziennie podczas Mszy Św. o godz. 630 ; 800 ; 1800 oraz w czwartek i piątek od 1700 do 1800.

4. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas 0 i I. odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 1300.

5. W tym tygodniu przypada: I. czwartek, I. piątek , I. sobota miesiąca.

W sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w godzinach od 800 do 1130

6. W piątek / 03.09. / :  wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego Pp dK. Jest to Dzień Imienin Ks. Profesora Grzegorza Wejmana. Solenizant odprawi o godz. 1800 Mszę Św. dziękczynną. Jego osobę polecamy modlitewnej pamięci parafian.

7. Zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę na Jasną Górę 24 – 25 września br. Szczegółowe informacje i zapisy przy kancelarii parafialnej. Dziś od 900 do 1400. W tygodniu podczas dyżuru w kancelarii.

8. Z radością informujemy, że parafia nasza posiada własną stronę internetową. Adres umieszczony jest w gablocie „Informator Parafialny”.

9. Bóg zapłać za ofiary składane na inwestycje parafialne. Rozpoczęto już prace związane z wykonaniem Ołtarza Jezusa Miłosiernego.

10. Zmiany personalne w naszej wspólnocie duszpasterskiej.

Ks. dr Krzysztof  Zdziarski  -  zwolniony z obowiązków wikariusza  Parafii pw. Św. Ottona w Szczecinie. Powierzono mu obowiązki wykładowcy na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Nadal będzie mieszkał w naszej Parafii służąc pomocą w pracy duszpasterskiej.

Ks. mgr Grzegorz Podlaski  -  zwolniony z obowiązków wikariusza Parafii pw. Św. Ottona w Szczecinie i jednocześnie mianowany wikariuszem Parafii pw. MB Jasnogórskiej w Szczecinie.

Ks. mgr Piotr Buda  -  zwolniony z obowiązków wikariusza Parafii pw. Św. Ottona w Szczecinie i jednocześnie mianowany wikariuszem Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Nowogardzie.

Ks. Daniel Gollon  -  zwolniony z obowiązków wikariusza Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chojnie i jednocześnie mianowany wikariuszem Parafii pw. Św. Ottona w Szczecinie.

DK,mgr Bartłomiej Bugajak  -  skierowany na  praktykę duszpasterską w parafii Św. Ottona w Szczecinie.

11. Komunikat Kurii.

Dodano: 2010-08-28 | aktualizowano: 2010-12-26 09:52:31 | odsłon: 6378