Informacje parafialne

Informacje Parafialne na XXIV Niedzielę zwykłą, 12 września 2010 r.

Informacje Parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą ( 12.09.2010.)

1. Dziś o godz. 17,00 Nabożeństwo ku czci NMP w intencji rodzin.

2. Kalendarz liturgiczny tygodnia:

- w poniedziałek /13.09./ : wspomnienie Św. Jana Chryzostoma bp dK.

- we wtorek / 14.09. /: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy Św. o godz.18,00 i uczczenie Krzyża misyjnego na placu przykościelnym.

- w środę / 15.09./ : wspomnienie NMP Bolesnej.

- w sobotę / 18.09./ : Święto Św. Stanisława Kostki. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 13,00 czcić będziemy Patrona dzieci i młodzieży.

3. W piątek /17.09./ o godz. 17,30 nabożeństwo różańcowe w intencji ministrantów, lektorów, kandydatów i ich rodziców i rodzeństwa. O godz. 18,00 Msza Św. w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza z przyjęciem do wspólnoty ministrantów jednego kandydata. Po Mszy Św. spotkanie z rodzicami.

4. Rodzicom dzieci klas II. i rodzicom młodzieży gimnazjalnej przypominamy, że katechezy przedsakramentalne odbywają się w parafii zamieszkania.

Młodzież gimnazjalna uczestniczy we Mszy Św. niedzielnej o godz. 10,00. Odpowiedzialnymi za przygotowanie młodzieży do przyjęcia Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej są; ks Daniel Gollon i diakon Bartłomiej Bugajak.

Dzieci klas II. uczestniczą we Mszy Św. niedzielnej o godz. 13,00. Do I. Komunii Św. przygotowują je katechetki: mgr Maria Sadowska , mgr Ewelina Kucharzewska i ks. Bartosz Adamiak. Program przygotowania dzieci do I. Komunii Świętej umieszczony jest w gablocie „ Informator Parafialny”i na stronie internetowej parafii. Rodziców dzieci klas II zapraszamy wraz z dziećmi na Mszę Św. w czwartek o godz. 18,00. Po Mszy Św. odbędzie się spotkanie i przekazanie informacji dotyczące przygotowania dzieci do I. Komunii Świętej.

5. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i na KUL.

6. Uprzejmie informujemy parafian, że w dniach od 03 do 10 października odbędą się rekolekcje przygotowujące do Jubileuszu 25-lecia naszej parafii. Jubileuszowej Mszy Św. przewodniczył będzie Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko Kamieński. Zaproszenie i program rekolekcji dostarczone będą do wszystkich parafian.

7. Uprzejmie informujemy parafian, że od 25 kwietnia br. do 05. września na realizowane inwestycje otrzymaliśmy ofiary od 470 rodzin na łączną kwotę 42,000 zł., która została przekazana za wykonanie Ołtarza Matki Bożej. Dodając zaliczkę 10 tys. zł.- do uiszczenia całkowitej kwoty winni jesteśmy przekazać 3 tys. zł. Do końca września zostanie wykonany i zamontowany Ołtarz Jezusa Miłosiernego. Jego poświęcenie odbędzie się podczas Jubileuszowej Mszy Świętej 10.października o godz. 18,00. Życzliwości i dobroci waszych serc polecam tę ostatnią w tym jubileuszowym roku inwestycję. Przypomnę, że w tym roku wykonano: 13 witraży, obudowę 8 słupów /filarów/, Ołtarz MB.Częstochowskiej, i trwają prace związane z wykonaniem Ołtarza Jezusa Miłosiernego. Proszę serdecznie o zrozumienie i pomoc. Niech rozradują się nasze serca ! Bądźmy razem wdzięczni Bogu !

8. Zapowiedzi przedślubne.

Dodano: 2010-09-10 | aktualizowano: 2010-09-13 07:33:44 | odsłon: 870