OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.07.2016 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

17.07.2016

1. Trwają wakacje oraz urlopy wakacyjnie wypoczywającym życzymy dobrej pogody oraz nabrania sił duchowych jak i fizycznych. Przypominamy,

że w lipcu i sierpniu, w niedziele i święta nie ma Mszy Św. o godz. 16.00.

2. W każdy wtorek o godz. 17.50 odmawiamy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

3. Od Czwartku 21.07 rozpoczną się „Dni w Diecezji” w ramach Światowych Dni Młodych program znajduje się na plakatach.

4. W tym tygodniu wspominamy:

- środa 20.07 – bł. Czesław prezb

- piątek 22.07 – święto św. Marii Magdaleny - Na wyraźne życzenie Ojca Świętego Franciszka, Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, opublikowała 3 czerwca 2016 roku, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nowy dekret, w którym liturgiczny obchód św. Marii Magdaleny, dotąd Wspomnienie obowiązkowe, został podniesiony do rangi Święta.

- sobota 23.07 – święto św. Brygidy z współpatronki Europy

5. Uprzejmie informujemy, że w dniach 20-23 października br. odbędzie się Narodowa Pielgrzymka do Rzymu, jako dziękczynienie Bogu za jubileusz 1050 Chrztu Polski, Rok Miłosierdzia, Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i wizytę papieża Franciszka do Polski. W programie pielgrzymki zostały przewidziane celebracje Mszy św. w czterech większych bazylikach Rzymu, audiencja z Ojcem Świętym w sobotę, 22 października oraz udział w niedzielnej modlitwie Anioł Pański na Placu Świętego Piotra. Propozycje pielgrzymki znajdują się w gablocie.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy nasz tygodnik „Niedziela”.

7. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła i domu parafialnego.

Dodano: 2016-07-17 | odsłon: 292