OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEZIELA ZWYKŁA 28.08.2016

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.08.2016

1. Dzisiaj ostatnia niedziela wakacji od przyszłej niedzieli wraca Msza św. o godz. 16.00.

2. W poniedziałek przypada 29.08 wszystkich parafian zapraszamy na Jerycho Różańcowe.

Od godz. 19.00 całodobowa adoracja Najświętszego sakramentu.

3. W tym tygodniu przypada:

Pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Jest to dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Pierwszy piątek miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź od godz. 17.00.

Pierwsza sobota – od godz. 8.30 odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem.

Natomiast o godz. 17.30 nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca.

4. 1.09.2016 (czwartek) o godz. 16.30 Msza św. rozpoczynająca pielgrzymkę do Rzymu.

5. 3.09.2016 ( sobota) wspominamy św. Grzegorza Wielkiego Pp dK jest to dzień imienin ks. prof. Grzegorza Wejmana. Solenizant odprawi Mszę św. imieninową o godz. 18.00 zapraszamy serdecznie wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.

6. 30 sierpnia (Wtorek) - 36. Rocznica Podpisania Porozumień Sierpniowych i Powstania NSZZ Solidarność.

Godz. 12.00 - Brama Główna Stoczni Szczecińskiej:

Modlitwa „Anioł Pański" i złożenie kwiatów pod Tablicą Poległych.

Godz. 15.00 – Skwer św. Jana Pawła II w Policach:

Msza Święta polowa w intencji Ludzi Pracy z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych oraz Powstania NSZZ Solidarność,pod przewodnictwem Księdza Biskupa.

Odsłonięcie pomnika „Ludziom Solidarności”.

W uroczystościach przewidywany jest udział Pana Prezydenta RP.

7. Wojewódzkie uroczystości nowego roku szkolnego z udziałem władz oświatowych

oraz delegacji szkół wraz z pocztami sztandarowymi rozpoczną się Mszą Św. w Bazylice

Archi katedralnej o godz. 10.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana.

Do udziału we Mszy Św. serdecznie zapraszamy rodziców, dyrektorów, nauczycieli,

wychowawców, katechetów oraz dzieci i młodzież ze szczecińskich wspólnot parafialnych oraz placówek oświatowych.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik Niedziela z naszym diecezjalnym dodatkiem.

9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie kościoła i domu parafialnego.

Dodano: 2016-08-27 | odsłon: 551