Chorwacja 9-18 sierpnia 2019 - autokarowa

Program proszę pobrać z załącznika

PIELGRZYMKA: Chorwacja, Czarnogóra,                                Bośnia i Hercegowina

9 – 18.08. 2019 - autkarem

wolne 3 miejsca

Karlovec, Mostar, Mediugorie, Wodospady Kravica, Bar, Perast, Kotor, Neum, Dubrownik.

Spotkanie organizacyjne: 1.08.2019, godz. 18.30

Dzień 1. Piątek 9.08.2019 SZCZECIN 16.00 – Msza św. – parafia św. Ottona, pakowanie walizek 17.00 - wyjazd ze Szczecina, przejazd do Chorwacji

Dzień 2. Sobota 10.08.2019. KARLOVAC -1 nocleg          Przyjazd do Karlovac, przejazd do hotelu Frankopan, odpoczynek, Msza św. kolacja, nocleg.

Dzień 3. Niedziela 11.08.2019. MOSTAR – MEĐUGORIE - 2-3 nocleg                                                                                     Śniadanie, przejazd do Mostaru. Zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem. Przejazd do pensjonatu Stipe w Međugorie, Msza św. , obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4. Poniedziałek 12.08.2019 MEĐUGORIE- WODOSPADY KRAVICA - plażowanie Śniadanie, wejście na Górę Objawień, Msza św., przejazd nad Wodospady Kravica - odpoczynek, możliwość kąpieli

Dzień 5. Wtorek 13.08.2019. CZARNOGÓRA: BAR - 4-5-6 nocleg - plażowanie                                                                   Śniadanie, przejazd do miejscowości Bar w Czarnogórze, zakwaterowanie w hotelu Pharos: plażowanie i kąpiel, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6. Środa 14.08.2019 BAR: PERAST - KOTOR - rejs statkiem                                                                                             Perast to maleńkie miasteczko uklokowane u podnórza gór Kasona . Posiada długą i bogatą pomorską historię .                  Perast to miasto muzeum z licznymi barokowymi pałacykami, kamiennymi domami i kościółkami , które każdego oczaruje swoim urokiem.                                                                             Po krótkim spacerze planowany jest rejs do wyspy Matki Bożej na Skale gdzie znajduje się maleńki kościółek z cudownym obrazem Matki Bożej.. Kotor to jedno z najpiękniejszych miast wybrzeża czarnogórskiego. Ulokowany w sercu Boki kotorskiej, u podnóża góry Lovcen. Miasto zostało wpisane w 1979 roku do rejestru światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Mury obronne , które setki lat broniły miasto i jego mieszkańców, dzisiaj są nieodłącznym symbolem tego miejsca. Wąskie uliczki, liczne zabytki, restauracje , kawiarenki i sklepiki z pamiątkami nadają szczególny charakter temu miastu. Sama Boka Kotorska , do której przypada Kotor została uznana w 2000 roku jako jeden z 25 najpiękniejszych fiordów na świecie.

Dzień 7. Czwartek 15.08.2019 BAR: JEZIORO SZKODERSKIE - fish piknik, plażowanie                                                           Śniadanie, zwiedzanie starego Baru. Rejs statkiem. Naszą przygodę z jeziorem Szkoderskim rozpoczynamy od Virpazaru, maleńkiego, urokliwego miasteczka ulokowanego nad samym brzegiem jeziora. Około godziny 11.00 wypływamy na półdniowy rejs. Na łodzi czeka nas poczęstunek w postaci rakiji i „uštipków“- małych pączuszków, które są lokalną specjalnością. Po ponad godzinnym rejsie obejmującym panoramę wysepek z pozostałościami twierdz z czasów tureckich, które służyły jako system obronny jeziora, zatrzymamy się na jednej z okolicznych plaż na kąpiel. Nasze krajobrazy wzbogacą różne gatunki ptaków: czapli, dzikich kaczek, pelikanów, czarnych kormoranów oraz pięknie kwitnące lotosy i pokrywające taflę wody liście orzecha wodnego. Po około półtoragodzinnym wypoczynku udajemy się na na obiad w kierunku Virpazaru. Tu czekają na nas specjalności w postaci słodkowodnych ryb i dodatków.Powrót do hotelu,czas wolny na dalsze plażowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8. Piątek 16.08.2018 BAR - DUBROWNIK - NEUM - 7 nocleg Śniadanie, wyjazd do Dubrownika. Zwiedzanie „Perły Adriatyku”, najpiękniejszego miasta Chorwacji (na Liście UNESCO): starówka otoczona najdłuższym systemem fortyfikacji w Europie, spacer deptakiem Stradum od Wielkiej Fontanny Onufrego po Wieżę Zegarową, kościół św. Błażeja i katedrę. Msza św. Przejazd do hotelu Orka w Neum na pożegnalną kąpiel w Adriatyku, kolację i nocleg.

Dzień 9. Sobota 17.08.2018 NEUM - VEPRIC - 8 nocleg Śniadanie i przejazd do VEPRIC - Chorwackiego Lourdes –miejsca licznych pielgrzymek na Makarskiej Rivierze, Msza św. Przejazd do pensjonatu ZAGI w okolice Zagrzebia, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10. Niedziela 18.08.2019 Marija - SZCZECIN Msza św., śniadanie, wyjazd do Szczecina - przyjazd w nocy 18/19.08.

Cena: 1790 i 150 euro

ŚWIADCZENIA: - Noclegi w hotelach ( pokoje 2-3 os.                   z łazienką)- wzmocnione śniadania, ciepłe obiadokolacje, - przejazd komfortowym autokarem,- przewodnik z licencją, - wstępy wg programu,- opieka duchowa, - ubezpieczenie). Uwaga! Program może ulec niewielkim zmianom!

Zapisy: w parafii, poprzez e-mail: pielgrzymka123@poczta.fm lub telefonicznie: 601.757.947 – ks. Krzysztof

Należy podać:

1. Imię i nazwisko,

2. adres zamieszkania,

3. PESEL,

4. serię i nr dowodu osobistego,

5. tel. kontaktowy

I wpłata przy zgłoszeniu: 1000 zł, II wpłata: 790 do 1.05

na konto: Citi Handlowy 12 1030 0019 0109 8518 0586 1910 Nazwa odbiorcy: Krzysztof Zdziarski, pl.Św. Ottona 1, 71-250 Szczecin

Tytuł przelewu: Chorwacja I, II rata, imię i nazwisko wpłacającego

Rezygnując z pielgrzymki , należy na swoje miejsce znaleźć inną osobę

Dodano: 2018-11-19 | aktualizowano: 2019-07-18 23:05:29 | odsłon: 1448