Turcja 2-12 września 2019 - samolotowa

Program proszę pobrać z załącznika

TURCJA - pielgrzymka śladami św. Pawła

2 - 12 września 2019 - samolotowa

Stambuł, Troja, Pergamon, Efez, Milet, Pamukkale, Perge, Konya, Dolina Goreme, Zelwe, Kapadocja, Tars, Antiochia - samolotem 11 dni

Przewodnik: prof. Piotr Briks   ZAPISY do 20.03.2019

Spotkanie organizacyjne: 20.08.2019, godz. 18.30

Dzień 1: poniedziałek 2.09 Wcześnie rano wyjazd autokarem na lotnisko w Berlinie-Tegel, przelot do Stambułu. Odprawy tureckie, pierwszy spacer po mieście, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja.

Dzień 2: wtorek 3.09 Śniadanie, zwiedzanie Stambułu: Hagia Sophia i Yerebatan Saray, Pałac Topkapi, Meczet Sulejmana. Czas wolny na jednym z bazarów, kolacja, nocleg.

Dzień 3: środa 4.09 Po śniadaniu cd. zwiedzania Stambułu: Hipodrom, Błękitny Meczet. Dla chętnych rejs statkiem po Bosforze. W godzinach popołudniowych wyjazd do Cannakale na kolacje i nocleg.

Dzień 4: czwartek 5.09 Śniadanie, podróż przez Turcję do Troi, słynnej z konia, wprowadzonego do wnętrza miasta dzięki fortelowi starożytnych wojowników. Przejazd na kolację i nocleg.

Dzień 5: piątek 6.09 Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Pergamonu, słynącego z ołtarza i kompleksu świątyń. Dalszy przejazd do Efezu, zwiedzanie założonego przez Greków miasta, znanego z zaliczanej do 7 cudów świata Świątyni Artemidy i całego antycznego miasta z licznymi świątyniami, Biblioteką Celsusa, Teatrem i Świętą Drogą. W mieście tym przebywał św. Paweł podczas drugiej podróży misyjnej gdy założył Gminę Chrześcijańską oraz podczas trzeciej podróży misyjnej. Mieszkał tu również św. Łukasz Ewangelista oraz, wg legendy, Jan Apostoł; nawiedzenie Wzgórza Słowików z Domem św. Marii oraz bazyliki Św. Jana, wybudowanej nad grobem Apostoła. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 6: sobota 7.09 Po śniadaniu przejazd do Miletu–spacer po mieście, gdzie zatrzymał się św. Paweł Apostoł i wygłosił pożegnalną mowę do starszych Kościoła. Dalszy przejazd do Pamukkale–Bawełnianej Twierdzy -zwiedzanie starożytnego uzdrowiska w Hierapolis położonego przy gorących wapiennych wodospadach. Kolacja, nocleg

Dzień 7: niedziela 8.09 Śniadanie, przejazd do Perge- jedna z najważniejszej metropolii Pamphylli, pięknego antycznego miasta gdzie znajdują się łaźnie termalne i ulica kolumnowa, gdzie wg tradycji nauczał św. Paweł. Potem podróż do Konya-świętego miasta muzułmanów i dawnej stolicy Państwa Seldżuków. Tu św. Paweł przebywał podczas swoich trzech podróży misyjnych, tu założył gminę chrześcijańską. Kolacja i nocleg w okolicy Konya

Dzień 8: poniedziałek 9.09 Śniadanie, przejazd do kompleksu kościołów Doliny Goreme, spośród których niektóre mają już ponad 1300 lat. Tu Chrześcijanie chronili się przed Arabami. Dziś wraz z pięknymi freskami stanowią muzeum na wolnym powietrzu. Później nawiedzenie Zelwe-skalnej osady wykutej w tufie z kościołami i jedynym meczetem Przejazd na kolację nocleg w okolice Urgup.

Dzień 9: wtorek 10.09 Śniadanie, przejazd do Kapadocji: Uchisar i Derinkuyu -skalne miasta, które w niektórych miejscach liczą sobie aż 10 pięter. Potem przejazd do kolację i nocleg do Tarsu

Dzień 10: środa 11.09 Po śniadaniu nawiedzenie Tarsu: rodzinnego miasta św. Pawła: dom narodzin, studnia, kościół pod wezwaniem świętego. Tars to także miejsce pierwszego spotkania Marka Antoniusza z Kleopatrą. Przejazd do Antiochii: nawiedzenie „najstarszej katedry świata” -Kościół w Grocie -według przekazów św. Paweł głosił tutaj kazania oraz zawiązał pierwszą gminę chrześcijańską. Przejazd na nocleg do Adanu.

Dzień 11: czwartek 12.09 Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko, przelot powrotny. Lądowanie w Berlinie o godz. 18:40.. Przejazd autokarem do Szczecina.

Cena: 5790 zł i 210 euro obejmuje:

- Przejazd autokarem Szczecin - Berlin - Szczecin

- Przelot samolotem Berlin-Stambuł oraz Antiochia-Berlin liniami Turkish Airlnes - Posiłek na pokładzie samolotu

- Bagaż podręczny (55x40x23 cm, max. 8 kg) i rejestrowany (20 kg)

- Przejazdy w Turcji klimatyzowanym autokarem

- 10 noclegów w hotelach 3*i 4*, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,

- 10 śniadań i 10 kolacji

- Opiekę duchową i Msze św.,

- Przewodnika i piekę pilota wycieczek,

- Ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 40 000 euro, NNW 15 000 zł)

- Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, lokalnych przewodników, opłaty miejscowe i parkingowe, słuchawki Tour Audio Guide

Cena nie obejmuje:

 ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (1390zł),

 dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce, które musi zostać wykupione w dniu zapisania się na pielgrzymkę oraz dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów chorób przewlekłych,

 ewentualnych dodatkowych świadczeń (rejs balonem, rejs po Bosforze).

 napojów do kolacji.

Uwagi:

• Do wyjazdu niezbędny jest paszport, ważny min. 6 miesięcy, licząc od dnia wylotu z Turcji do Polski

• Ceny w Turcji są porównywalne z polskimi. Walutę (liry) można łatwo wymienić na miejscu lub wypłacić z bankomatów.

Zapisy: w parafii, poprzez e-mail: pielgrzymka123@poczta.fm lub telefonicznie: 601.757.947 – ks. Krzysztof

Należy podać:

1. Imię i nazwisko,

2. adres zamieszkania,

3. PESEL,

4. nr i datę ważności paszportu,

5. tel. kontaktowy

Pierwsza wpłata przy zgłoszeniu: 2500 zł, II wpłata: 3290 (do 1.07 )

na konto: Citi Handlowy 12 1030 0019 0109 8518 0586 1910 Nazwa odbiorcy: Krzysztof Zdziarski, pl.Św. Ottona 1, 71-250 Szczecin

Tytuł przelewu: Turcja I, II rata,

imię i nazwisko wpłacającego

Rezygnując z pielgrzymki , należy na swoje miejsce znaleźć inną osobę, zmiana biletu: 550 zł, Program zwiedzania może ulec niewielkim zmianom.

Dodano: 2018-11-19 | aktualizowano: 2018-12-28 13:24:09 | odsłon: 1161

KZ