Z I E M I A    Ś W I Ę T A

24 – 31marca (brak miejsc)

Noclegi w hotelach:

1. Betlejem: Shepfereds House Hotel (3 noclegi)

2. Nazaret: Rimonim Hotel Nazareth (1 nocleg)

3. Betlejem: Mount David Hotel (3 noclegi)

UWAGA! aby wjechać do Izraela niezbędny jest paszport, ważny min. 6 miesięcy licząc od dnia powrotu. W paszporcie nie można być śladu wizyty w Syrii i Libanie.

Spotkanie organizacyjne 12.03.2019, godz. 18.30

PROGRAM PIELGRZYMKI

Dzień 1 niedziela: 24 marca,

godz. 8.30 Msza św.

godz. 9.15 – spotkanie na parkingu przy kościele, Przejazd na lotnisko w Poznaniu, 13.45 odprawy i przelot do Tel Awiwu. Odprawy izraelskie,  przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2 poniedziałek: 25 marca Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy, wjazd na Górę Oliwną na Miejsce Wniebowstąpienia, potem nawiedzenie kościołów Pater Noster oraz Dominus Flevit (z drogi wspaniałe widoki na Starą Jerozolimę). U stóp wzgórza nawiedzenie Grobu Matki Bożej. Następnie Grota Zdrady, Ogród Oliwny (czas na modlitwę), Msza św. Po południu Kościół św. Anny i przejście Drogą Krzyżową do Bazyliki Zmartwychwstania. Powrót do Betlejem, kolacja i nocleg.

Dzień 3 wtorek: 26 marca Po śniadaniu wyjazd do Jerozolimy: Plac Świątynny, Ściana Płaczu – najświętsze miejsce dla Żydów. Przejście wzdłuż murów starej Jerozolimy na Syjon: Wieczernik, Bazylika Zaśnięcia Matki Bożej. Przejście do starej części Jerozolimy. Pierwsza wizyta w Bazylice Zmartwychwstania. Wejście na Golgotę, podejście do Grobu Pańskiego. W ciągu dnia Eucharystia. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4 środa: 27 marca Po śniadaniu wyjazd z hotelu i przejazd wzdłuż Morza Śródziemnego do Galilei. Wizyta w Haj e – GóraKarmel. Wjazd na Górę Tabor, a na koniec dnia Nazaret i Bazylika Nawiedzenia oraz kościół św. Józefa. W ciągu dnia Msza św. w Galilei.Kolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 5 czwartek: 28 marca Śniadanie, wyjazd nad Jezioro Galilejskie – przyjazd do Kafarnaum, zwiedzanie Tabghy, gdzie nad samym brzegiem znajduje się Kościół Prymatu św. Piotra. Następnie wjazd na Górę Błogosławieństw, dalej rejs po Jeziorze Genezaret i obiad z rybą św. Piotra. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6 piątek 29 marca Śniadanie, wyjazd do Betanii. Później podróż przez Pustynię Judzką nad Jordan do miejsca chrztu Pana Jezusa. Następnie wizyta w Jerychu – sykomora Zacheusza oraz panorama Góry Kuszenia. W ciągu dnia Eucharystia. Na koniec odpoczynek nad Morzem Martwym – możliwość zdrowotnych kąpieli. Powrót do Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 7 sobota: 30 marca

Dzień 8 niedziela: 31 marca  Śniadanie, nawiedzenie Ain Karem – ojczyzny św. Jana Chrzciciela. Parlament Izraelski i symbol kraju – Menora. Przejazd do Jaffy, malowniczo położonej nad brzegiem Morza Śródziemnego z fantastycznymi widokami na Tel Awiw, nawiedzenie kościoła św. Piotra. Czas wolny. Wyjazd na lotnisko, odprawy izraelskie

Cena pielgrzymki: 2990 zł + 150 USD zawiera:

- transport Szczecin – Berlin Schonefeld – Szczecin oraz autokarem na miejscu,

- przelot Poznań – Tel Awiw – Poznań z

1 sztuką bagażu podręcznego o wymiarach:55x40x20 cm – max. 10kg,

oraz 2 sztuką: 40x20x25

- 7 noclegów w hotelach *** w pokojach 2/3-osobowych,

- 7 śniadań i 7  kolacji,

- rejs po jeziorze Genezaret z obiadem (rybą św. Piotra),

- opiekę przewodnika biblisty, ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

- dopłaty do bagażu rejestrowego do 20kg (350zł.) – należy podać przy zgłoszeniu!,

- dopłaty do pokoju 1 osobowego ( 650 zł.)

Zapisy: w parafii, poprzez e-mail: pielgrzymka123@poczta.fm lub telefonicznie: 601.757.947 – ks. Krzysztof

Należy podać:

Imię i nazwisko,

adres zamieszkania,

PESEL, nr i datę ważności paszportu, tel. kontaktowy

Pierwsza wpłata przy zgłoszeniu:1500 zł, II wpłata: 1490 (do 28.02 ) na konto: Citi Handlowy 12 1030 0019 0109 8518 0586 1910

Nazwa odbiorcy: Krzysztof Zdziarski, pl.Św. Ottona 1, 71-250 Szczecin

Tytuł przelewu: Izrael I, II rata, imię i nazwisko wpłacającego

Rezygnując z pielgrzymki , należy na swoje miejsce znaleźć inną osobę, zmiana biletu: 550 zł,

Program zwiedzania może ulec niewielkim zmianom.

Dodano: 2018-12-28 | aktualizowano: 2019-03-13 12:45:03 | odsłon: 920

KZ