Małżeństwo

Chcąc zawrzeć sakrament małżeństwa narzeczeni powinni zgłosić się do biura parafialnego na trzy miesiące przed planowanym ślubem. Powinni mieć ze sobą następujące dokumenty:

• metryka chrztu, z datą nieprzekraczającą 6 miesięcy od dnia jej wydania (w biurze parafialnym należy zaznaczyć, że metryka ta jest potrzebna do zawarcia sakramentu małżeństwa)

• świadectwo katechezy, z zakresu szkoły ponadgimnazjalnej

• zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie przedmałżeńskiej

(katechezy te odbywają się w naszej parafii corocznie po zakończeniu kolędy i trwają do końca maja)
  • informacją o bierzmowaniu, jeżeli osoba przyjęła sakrament bierzmowania, a fakt ten nie jest odnotowany w metryce chrztu (potwierdzenia tego sakramentu należy uzyskać w parafii gdzie odbyło się bierzmowanie)

• dowodami osobistymi

• wdowcy - z metryką zgonu współmałżonka

• Zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego, (załatwiamy je wcześniej niż dwa i pól miesiąca przed datą ślubu)

Ponadto narzeczeni zobowiązani są do uczestnictwa:

• w katechezach przedślubnych

• w trzech spotkaniach w Poradni Życia Rodzinnego